Korizma u kapeli klanjanja

Dragi klanjatelji!

Kao što smo najavili, dan proširenja naše kapela danonoćnog klanjanja sv. Ivana Marije Vianneya se približava. Stolarski i staklarski radovi su započeli, a montaža će uslijediti u narednih dva tjedna. U tom vidu, molimo vas za strpljenje ako katkad zbog radova bude buke.

Tim će naša Kapela danonoćnog klanjanja postati dvostruko veća i prikladnija za sve veći broj molitelja koji u nju svakodnevno dolaze. Nadamo se da ćemo proširenu kapelu moći svečano blagosloviti na svetkovinu sv. Josipa, 19. ožujka 2016., a na ovaj veliki dan pripremit ćemo se duhovnom obnovom koju će od 17. do 19. ožujka 2016. voditi P. Ivan Androić, msc.

Za kapelu bi izradili i nove klupe s klecalom, da molitva, klanjanje i razmatranje pred Presvetim Sakramentom može biti što sabranija i ugodnija. Da bi to mogli ostvariti potrebno nam je još 20.000 kn. Vaš dar možete staviti u škrabicu u naoj kapeli danonoćnog klanjanja.

Za vrijeme radova u Kapeli klanjanje će se neprekidno nastaviti u crkvi, prema uobičajenom rasporedu.

Molimo i radimo da ovo veliko djelo nove evangelizacije dođe do potpunog ostvarenja. Hvala Vama svima!

vaš vlč. Ivan

Dužnosti klanjatelja koji su preuzeli službu dežurstva:

1. Doći an vrijeme i preuzeti svoj sat klanjanja i dežurstva

2. Čuvati red i sabranost u kapeli

3. Nikad ne ostavljati kapelu dok ne dođe idući dežurni klanjatelj

4. Na vrijeme javiti odgovornoj osobi eventualnu nemogućnost dolaska. barem jedan dan ranije

5. Diskretno i kratko dati potrebne informacije

6. Sjediti u zadnjoj klupi i potpisati se na popis dežurnih klanjatelja

Dragi klanjatelji

• Molimo Vas da donesete malo kolača i sokova kako bi se mogli zajedno počastiti 19. ožujka 2016.
  • Hvala svima koji redovito donose cvijetne lončanice u našu kapelu klanjanja
  • U crkvi možete nabaviti monografiju msgr. Adama Muchtina po simboličnoj cijeni od 200,00 kn za potrebe proširenja kapele
  • Molimo da knjige u kapeli klanjanja nakon korištenja vratite na mjesto i ne uzimate ih iz kapele

Zlatna zrnca župnika arškog

• "O stara, a ipak uvijek nova ljepoto", uzviknuo je sv. Augustin, "kasno sam Te uzljubio" ... Ali mi, nikada nećemo doći do toga, da Boga ljubimo i u uživanju vječne ljepote da se radujemo, ako već ovdje na zemlji time ne započnemo. Kako sretan bi nam mogao biti život, kad bismo ga htjeli smatrati kao pripravu za nebo!
  • manjak nam ljubavi prema bližnjemu i sva tvrdoća i neprijaznost prema našim bližnjima dolazi od oholosti. Nema ničega, što bi se ljubav toliko opirala, kao oholost. Oholost i ljubav se međusobno ne podnose, kao vatra i voda.