Đakonsko ređenje

U nedjelju, 14. listopada 2012. u crkvi sv. Mihovila arkanđela na Jelenju zaređen je za đakona Nikola Gajić, na službi u župi sv. Terezije od Djeteta Isusa na Vežici.

U župi sv. Mihovila u Jelenju 14. listopada 2012. riječki nadbiskup Ivan Devčić podijelio je red đakonata bogoslovima riječke nadbiskupije Nikoli Gajiću i Mati Berišiću. To je bio veliki događaj za župu Jelenje i veliko svjedočanstvo vjere jer je upravo te nedjelje započela Godina vjere u župama Riječke nadbiskupije. na misnom slavlju suslavitelji su bili župnik Jelenja Ivan Milardović, profesori Teologije i poglavari bogoslovskog sjemeništa Ivan Pavao II. u Rijeci te župnici župa iz kojih dolaze ređenici: don Mate Palić iz Janjeva, Petar Belanić iz Voloskog i Ivan Šarić iz sv. Terezije od Djeteta Isusa. Nikola Gajić rođen je 1988. godine u Rijeci. Osnovnu školu završio je u Opatiji, Klasičnu gimnaziju u Zadru u Nadbiskupijskom sjemeništu Zmajević, a Teološki fakultet u Rijeci.